Tervetuloa T08/09 sivuille
9.2.2019 16:27 Uutiset / Team LKP T08/09

T08/09 joukkue

Tervetuloa LKP T08/09 –joukkuesivulle!

Joukkueemme on ollut yhdessä jo useamman vuoden, vuodesta 2016 lähtien. Joukkueessa pelaa ja harjoittelee ympärivuotisesti noin kaksikymmentä innokasta tyttöfutaria. Matkan varrella joukkueeseen on liittynyt lisää pelaajia. Tervetuloa milloin vain tutustumaan lajiin ja joukkueeseen, aikaisempaa kokemusta futiksesta ei tarvitse olla. Ilmoittaudu mukaan !

Ota rohkeasti yhteyttä joukkueen yhteyshenkilöihin!

KESÄKAUSI 2021 (1.5.-30.10.2021):


Kesän harjoitusaikataulu:

MAANANTAI: Seuran taitopäivä klo 17.00 – 19.00 (toiminta alkaa toukokuun aikana)

TIISTAI: Harjoitukset klo 19.00 – 20.30/Laukaa kk, tekonurmi

TORSTAI: Harjoitukset klo 19.00 – 20.30/Laukaa kk, tekonurmi

SUNNUNTAI: Yhteisharjoitukset Leppäveden Lepän ja Vihtavuoren Pamauksen kanssa klo 17.30 -19.00/ Leppäveden tekonurmi

Kesän pelit ja turnaukset:

Kesäkaudella 2021 pelaamme T13 kakkonen sarjaa (ent. piirisarja) ja T13 viitonen sarjaa (ent. peli-iltasarja). Pelit 8 vs. 8.

Joukkue osallistuu kesällä 2021 seuraaviin turnauksiin:

Kesällä 2020 osallistuimme Hippo-turnaukseen. Myös kesällä 2021 olemme mukana turnauksessa.TALVIKAUSI 2021-2022:

Talven harjoitusaikataulu:

Harjoituksia on alustavien suunnitelmien mukaan kaksi kertaa viikossa saleissa. Lisäksi kerran viikossa harjoittelemme Killerin harjoitushallissa.

Harjoitusaikataulut julkaistaan lähempänä talvikauden alkua.

Pelit ja turnaukset talvikaudella:

Alustavien suunnitelmien mukaan tulemme pelaamaan Palloliiton Futsal-sarjaa.

Talven 2021-2022 turnauksiin osallistuminen päätetään myöhemmin.Keitä me olemme ja miksi?

Kaiken toiminnan ja tekemisen pohjana ja tavoitteena on tarjota tytöille motivoivaa ja laadusta futistoimintaa, liikunnan riemua ja onnistumisia! Joukkueessa opetellaan paitsi jalkapalloilun saloja myös ryhmässä toimimista vuorovaikutustaitoja. Kaverit ja joukkue ovat tärkeä yhteisö!

Futiksen tulee olla hauskaa. Koulutettujen valmentajien johdolla harjoitusten keskipisteenä ovat pelaaja ja pallo – paljon pienpelejä, paljon havainnointiin liittyviä ärsykkeitä ja sovittuihin teemoihin sopivia harjoitteita. Lupaamme, että harjoituksissa ei ole tylsää, jokainen pelaaja kehittyy ja saa onnistumisen tunteita!

Vuosikustannukset

  • LKP seuratoimintamaksu 110 €/v
  • Seuran jäsenmaksu 20 €/v
  • Joukkuemaksu n. 240 €/(kesä- ja talvikausi yhteensä)
  • Palloliiton pelipassi n. 40€ (riippuen pelaajan iästä)
  • Vakuutus €/v (HUOM. pakollinen harjoituksissa/peleissä)
  • Pelivarusteet (pelipaidat 2 kpl, shortsit, pelisukat, säärisuojat)


Pelipassi ja vakuutukset (pakollinen)

Pelipassi on pakollinen kaikille pelaajille harjoituksissa ja peleissä. Pelipassin tulee olla voimassa ensimmäisessä pelissä. Ohjeita passin hankkimiseen löydät esim.: https://www.palloliitto.fi/palvelut/digitaaliset-jasenpalvelut/pelipaikka-pelipassit-ja-vakuutukset

Kaikilla seuran jalkapallo joukkuetoimintaan osallistuvilla tulee olla voimassa henkilökohtainen tapaturmavakuutus, joka kattaa mahdolliset harjoituksissa/peleissä aiheutuneet vahingot (huom! kaikkiin vakuutuksiin ei sisälly urheiluharrastukset). Omalta vakuutusyhtiöiltä kannattaa erikseen tarkistaa kattaako oma vakuutus kilpaurheilutoiminnan. Pyydettäessä useimmat vakuutusyhtiöt toimittaa erillisen vakuutuksen voimassaolotodistuksen. Vaihtoehtoisesti Pelipassi -lisenssin hankkineet voivat ostaa erillisen AON-vakuutuksen lisenssin yhteyteen. Lisätietoja: https://www.palloliitto.fi/palvelut/digitaaliset-jasenpalvelut/pelipaikka-pelipassit-ja-vakuutukset

Joukkueen yhteyshenkilöt

Joukkueenjohtaja:

Saila Puurunen (045 136 8888, saila.puurunen(ät)outlook.com)

Valmentajat:

Jussi Ottavainen (040 545 2746, jussi.ottavainen(ät)gmail.com)

Lue valmentajaesittely Jussista vuodelta 2019


Tero Puurunen (040 962 4782, tero.puurunen(ät)hotmail.com)

Lue valmentajaesittely Terosta vuodelta 2019

Sami Tepponen (044 290 7837,sami.tepponen(ät)hotmail.com)

Lue valmentajaesittely Samista vuodelta 2019TEAM LKP T08/09 JOUKKUEEN TOIMINTAA TUKEMASSA:


Alumiinivene - Alutroll - Haltica Oy


Ravintola Pizzeria Antalya


   
Lisää uutisia
Jalkapallo
«  Syyskuu   »